Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Przewodnik Turystyczny Wszystkie kolory Łowicza i Ziemi Łowickiej
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Sięgnij po najlepszy przewodnik po Łowiczu i Ziemi Łowickiej i zwiedzaj…

Od 14 kwietnia 2017 roku ukazał się staraniem Urzędu Miejskiego w Łowiczu – Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych przewodnik turystyczny „Wszystkie kolory Łowicza i Ziemi Łowickiej” wydany we współpracy z wydawnictwem Euro Pilot publikującą pod szyldem Marcopolo.

Przewodnik zawiera mapy wycieczek, informacje o niezwykłej i bogatej historii miasta, perłach architektury, żywym folklorze Ziemi Łowickiej oraz opis kuchni regionalnej. Tekst współtworzył łowicki przewodnik PTTK Zdzisław Kryściak oraz Panie Dominika Borówka-Sitnik i Anna Willman. Kieszonkowa publikacja na 48 stronach zawiera łącznie 7 rozdziałów. Każdy z nich wyróżnia się tematycznie, kolorystycznie i opatrzony jest zachęcającym i tajemniczym tytułem. Są też mapy, trasy turystyczne, a także opisane zwyczaje i tradycje ludowe. Przewodnik ilustrowany jest fotografiami , rycinami i licznymi ciekawostkami w stopce strony pod hasłem „czy wiesz, że…” .

Wydawnictwo jest do nabycia na terenie Łowicza m.in. w Łowickim Ośrodku Kultury, punkcie informacji turystycznej na Starym Rynku, w sieci sklepów Empik i Ruch oraz na stacjach benzynowych Shell, BP, Rafineria Gdańska, Lukoil w promieniu 60 km od Łowicza.

„Opisanie w kilku słowach fenomenu grodu, którego strzegą dwa srebrne herbowe Pelikany, to trudne zadanie, zwłaszcza dla mnie, bo Łowicz, ze swą ciekawą historia, niepowtarzalną atmosferą, życzliwością i gościnnością mieszkańców jest mi tak bliski.

Jest jak łowicka wycinanka: piękny, barwny, tętniący energią i życiem - po prostu jedyny w swoim rodzaju. Warto przekonać się o tym osobiście, wędrując wśród licznych zabytków, spacerując po trójkątnym rynku, odwiedzając kolorowe wiejskie zagrody w samym sercu miasta, podziwiając kolekcję słynnego muzeum, które mieści się w walizce, kosztując znakomitego księżackiego jadła, przemierzając kolorową Aleję Gwiozd…”

To tylko przytoczony fragment wstępu publikacji, do lektury, której zachęca sam Burmistrz Miasta Łowicza.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]