Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Miejski Punkt Informacji Turystycznej
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Turystów odwiedzających Prymasowski Łowicz zapraszamy do skorzystania z oferty którą Państwu przygotowaliśmy.
Na poszerzanie swojej wiedzy zawsze jest odpowiednia pora.
W Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej, mieszczącej się w kamienicy „napoleońskiej” przy Starym Rynku 3 można otrzymać wiele ciekawych folderów turystycznych, zachęcających do zwiedzania miasta.
Jesteśmy do dyspozycji:
  • Pon. wt. czw. w godz. 8:00-16:00
  • Śr. w godz. 8:00-17:00
  • Pt. w godz. 8:00-15:00
Można np. wyruszyć na spacer po mieście szlakiem łowickiego baroku, szlakiem filmowym, literackim lub żydowskim. Foldery opracowane zostały przez łowickich przewodników PTTK na zlecenie Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Posiadamy również dla Państwa bezpłatne ulotki, pocztówki, mapy, przewodniki, foldery o mieście oraz kulturze ludowej. Dostępne są także ulotki w języku angielskim i niemieckim.DODATKOWE INFORMACJE O NASZYM MIEŚCIE DOSTEPNE SĄ RÓWNIEŻ W WYDAWNICTWIE ŁOWICKIEGO OŚRODKA KULTURY :
Łowicki Ośrodek Kultury, ul. Podrzeczna 20, 99-400 Łowicz
I piętro, pokój 107
pon.– pt. w godz. 8.00 – 16.00
Sprzedaż wysyłkowa – kontakt:
Ewa Kochanek-Zbróg – ewa@lok.art.pl
https://lok.art.pl/sklep/
AUDIOPRZEWODNIK PO ŁOWICZU. ZWIEDZAJ MIASTO Z APLIKACJĄ MOBILNĄ!

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej na smartfony, która umożliwia zwiedzanie miasta z lektorem opowiadającym o historii Łowicza i jego najważniejszych zabytkach. Aplikacja została przygotowana dla telefonów komórkowych z systemami Android i iOS.

Turysta pobierając aplikację zostanie poprowadzony tradycyjnym szlakiem turystycznym, dzięki czemu będzie mógł poznać historię Łowicza i jego najciekawsze zabytki.
Wycieczka z audioprzewodnikiem trwa niecałą godzinę i prowadzi przez centrum Łowicza. Przechadzka rozpoczyna się na Starym Rynku, dalej prowadzi ul. Pijarską, al. Sienkiewicza, ul. Browarną, Zduńską do Nowego Rynku i dalej ul. Stanisławskiego, następnie ul. Kozią i Podrzeczną do Starego Rynku.MAPA ŚCISŁEGO CENTRUM ŁOWICZA

Wszystkie strony internetowe, które Państwu udostępniamy nie posiadają złośliwych skryptów, więc bez obaw możecie Państwo je odwiedzać.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]