Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z największych polskich zespołów artystycznych, założony 1 lipca 1953 r. przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Siedziba zespołu mieści się w pałacu w Koszęcinie. Zespół posiada bogaty repertuar, na który składają się wielkie, barwne i dynamiczne widowiska propagujące kulturę wszystkich regionów Polski, koncerty edukacyjne, prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

Przez lata zespół zdobył również wiele nagród, m.in.: Platynową Płytę za album „Karolinka”, Złotą Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, „Skrzydła Merkurego” –  za promocję kultury polskiej i międzynarodowej na świecie, Nagrodę im. Stanisława Ligonia, Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu , „TOTUS Specjalny 2013”, Medal „Mater Verbi” Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Na te nagrody zapracowało kilka pokoleń pedagogów i młodych ludzi, dla których „Śląsk” był pasją i sposobem na życie.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół nosi miano Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej występuje na wielkich światowych scenach, ale także w małych miejscowościach. „Śląsk” prężnie się rozwija poprzez liczne programy koncertowe, konferencje, szkolenia, warsztaty wokalno-taneczne dla szkół oraz wycieczki.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]