Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Sport i rekreacja
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
O tym, że „Sport to zdrowie” wie chyba każdy. Szczególnie namawiamy do uprawiania aktywnej formy wypoczynku na Ziemi Łowickiej. W Łowiczu znajduje się główne „serce regionu”. Na miłośników sportu, czekają doskonale przygotowane dwie hale Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kryta Pływalnia Miejska. OSiR zachęca do korzystania z boiska do piłki nożnej ze sztuczną, profesjonalną murawą i oświetleniem, siłowni damsko/męskiej, sali do Judo i Taekwondo, tenisa stołowego, sauny oraz boisk do koszykówki i siatkówki.

Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha” przy Oddziale PTTK w Łowiczu, zaprasza na rowerowe rajdy. Na miłośników jazdy konnej czekają stadniny koni w Nieborowie i Walewicach.

Równie atrakcyjnie przedstawia się kalendarz imprez sportowych oraz działalność łowickich klubów zajmujących się różnymi dyscyplinami sportu. Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko na temat Sportu i Rekreacji w Łowiczu.

„W zdrowym ciele zdrowy duch" - według tego motta zachęcamy wszystkich do wykorzystania możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na Ziemi Łowickiej, tym bardziej, że wybór jest duży i każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Informujemy, że 16 października 2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2010 r. Nr 127, poz. 857), która zastąpiła obowiązujące: ustawę o kulturze fizycznej (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 226, poz. 1675 ze zm.) i ustawę o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. z 2005 r., Nr 155, poz. 1298 ze zm.).

Zgodnie z nową ustawą sport to wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Urząd Miejski w Łowiczu w ramach zaspakajania zbiorowych potrzeb mieszkańców tworzy warunki do podejmowania działań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, poprzez szkolenie dzieci i młodzieży, organizację zawodów i rozgrywek sportowych, na realizację których tak jak w latach ubiegłych można ubiegać się o przyznanie środków finansowych w formie dotacji z budżetu miasta Łowicza.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]