Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Trasa 3 (11 km) - Dojeżdżamy do Bełchowa ze stacji PKP Łowicz. Bełchów – Chyleniec –Siwica – Nieborów. Wracamy do Łowicza z przystanku PKS w Nieborowie
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Bełchów: w pobliżu występowała tzw. Pustynia Nieborowska, której piaski do niedawna wykorzystywane były do celów hutnictwa szkła. Kościół barokowy z poł. XVII w.

Siwica: łąkowo-bagienny rezerwat „Siwica” należący do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (ponad 23 tys. ha) to prawdziwie ptasi raj. Rezerwat ten utworzony w 1998 r. obejmuje około 70 ha podmokłych łąk, bagnisk i wypełnionych wodą starych, wyrobisk po torfie. Teren ten, trudno dostępny dla człowieka, upodobała sobie zwierzyna i liczne ptactwo.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]