Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Skierniewicach Spółka z o.o. powstało na skutek prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Skierniewicach.

Jako spółka działa od dnia 11 listopada 2005 r., ale jako firma istnieje w branży transportowej od wczesnych lat powojennych.  Zatrudnia około 270 osób. Posiada 138 autobusów i 7 samochodów ciężarowych.

Głównym zadaniem, które sobie stawia to bezpieczny i dobrze zorganizowany przewóz pasażerów. Dysponuj autobusami marki Mercedes, Setra, Jelcz, Autosan. Prowadzi przewóz krajowy i zagraniczny. Świadczy usługi w zakresie obsługi, naprawy pojazdów. Prowadzi Stację Obsługi Pojazdów, gdzie można przeprowadzić wszelkiego typu badania diagnostyczne i przeglądy techniczne. Posiada placówki terenowe w Rawie Mazowieckiej, Łowiczu i Brzezinach.

O/PKS w Łowiczu działa jako jednostka PKS w Skierniewicach Spółka z.o.o.

Do podstawowej działalności oddziału należy organizowanie i zabezpieczenie przewozów w ramach regularnej komunikacji autobusowej miedzy Łowiczem, a poszczególnymi gminami powiatu. Wykonują również połączenia regionalne do Łodzi, Płocka i Warszawy. Oddział posiada zezwolenia koncesyjne na wykonywanie przewozów w ramach turystyki zagranicznej. Wykonuje również dowozy uczniów do szkół w ramach przewozów szkolnych w większości gmin powiatu łowickiego.

Organizuje również krajowe przewozy turystyczne dla młodzieży i instytucji w ramach przewozów okazjonalnych i sa to wyjazdy:
  • wycieczki szkolne
  • „zielone szkoły”
  • wyjazdy do kin, teatrów, muzeum itp.
  • wyjazdy rekreacyjne – grzybobrania
Dodatkowa działalność jaka jest prowadzona przez oddział to:
  • sprzedaż paliwa
  • sprzedaż części samochodowych
  • naprawy pojazdów
Adres firmy:
Placówka terenowa Łowicz
99-400 Łowicz
ul. Armii Krajowej 49
tel./fax 46 830-06-85
Informacja - Dyspozytor
tel. 46 837-38-13; tel. kom. 609-846-204
e-mail: lowicz@pks.skierniewice.pl

Link do rozkładu jazdy z przystanku autobusowego Łowicz
www.pks.skierniewice.pl/rozklad_jazdy-lowicz.html


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]