Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Skierniewicach Spółka z o.o. powstało na skutek prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Skierniewicach.

Jako spółka działa od dnia 11 listopada 2005 r., ale jako firma istnieje w branży transportowej od wczesnych lat powojennych.  Zatrudnia około 270 osób. Posiada 138 autobusów i 7 samochodów ciężarowych.

Głównym zadaniem, które sobie stawia to bezpieczny i dobrze zorganizowany przewóz pasażerów. Dysponuj autobusami marki Mercedes, Setra, Jelcz, Autosan. Prowadzi przewóz krajowy i zagraniczny. Świadczy usługi w zakresie obsługi, naprawy pojazdów. Prowadzi Stację Obsługi Pojazdów, gdzie można przeprowadzić wszelkiego typu badania diagnostyczne i przeglądy techniczne. Posiada placówki terenowe w Rawie Mazowieckiej, Łowiczu i Brzezinach.

O/PKS w Łowiczu działa jako jednostka PKS w Skierniewicach Spółka z.o.o.

Do podstawowej działalności oddziału należy organizowanie i zabezpieczenie przewozów w ramach regularnej komunikacji autobusowej miedzy Łowiczem, a poszczególnymi gminami powiatu. Wykonują również połączenia regionalne do Łodzi, Płocka i Warszawy. Oddział posiada zezwolenia koncesyjne na wykonywanie przewozów w ramach turystyki zagranicznej. Wykonuje również dowozy uczniów do szkół w ramach przewozów szkolnych w większości gmin powiatu łowickiego.

Organizuje również krajowe przewozy turystyczne dla młodzieży i instytucji w ramach przewozów okazjonalnych i sa to wyjazdy:
  • wycieczki szkolne
  • „zielone szkoły”
  • wyjazdy do kin, teatrów, muzeum itp.
  • wyjazdy rekreacyjne – grzybobrania
Dodatkowa działalność jaka jest prowadzona przez oddział to:
  • sprzedaż paliwa
  • sprzedaż części samochodowych
  • naprawy pojazdów
Adres firmy:
Placówka terenowa Łowicz
99-400 Łowicz
ul. Armii Krajowej 49
tel./fax 46 830-06-85
Informacja - Dyspozytor
tel. 46 837-38-13; tel. kom. 609-846-204
e-mail: lowicz@pks.skierniewice.pl

Link do rozkładu jazdy z przystanku autobusowego Łowicz
www.pks.skierniewice.pl/rozklad_jazdy-lowicz.html


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]