Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 - 29 maja 2022
Miejsce: Nowy Rynek
Szykuje się kolejna, atrakcja kulinarna! Bedzie nią trzy dniowy Zlot Food Trucków w Łowiczu! Restauracje na kółkach stać będą na Nowym Rynku w dniach 27-29 maja 2022 r. Swój przyjazd zapowiedziało wielu sprzedawców.

W ofercie zlotu znajdziemy burgery, zapiekanki, hot-dogi, frytki belgijskie, dania kuchni greckiej, azjatyckiej i węgierskiej, a także chrupiące stripsy i skrzydełka, lody tajskie, paluchy churrosy, owoce w czekoladzie i różnego rodzaju napoje!

Food trucki będą otwarte w piątek w godz. od 16:00 do 22:00, w sobotę od godz. 12:00 do 22:00 i w niedzielę od godz. 12:00 do 20:00.

Towarzyszyć im będą atrakcje skierowane do dzieci i młodzieży, zlokalizowane w specjalnych strefach relaksu.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]