Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 czerwca 2021
Czerwiec jest miesiącem, najbardziej wyczekiwanym przez dzieci. Ponieważ czekają one na upragnione wakacje! Zanim jednak udadzą się na wakacje, wezmą jeszcze udział w różnego rodzaju uroczystościach zakończeniach roku.
Taka uroczystość zorganizowana został już, 11 czerwca 2021 r. m.in. w Żłobku Miejskim w Łowiczu. Tego dnia z placówką pożegnało się 19 dzieci, które swoją dalszą edukację kontynuować będą, od września w przedszkolu. Do żłobka wróci jedynie 6 dzieci, które stworzą grupę z nowo przyjętymi dziećmi.

W uroczystości Zakończeniu Roku w Żłobku Miejskim wzięły udział rodzice, dzieci, pracownicy placówki oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich obecny był burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i dyrektorka ZEA w Łowiczu Joanna Mostowska.

Program uroczystości przygotowany przez dzieci składał się z 4 piosenek: „Budujemy ciszę”; „Dwie rączki mam, dwie nóżki mam”; „Pada deszczyk” i ”Słonko lśni” oraz dwóch recytowanych wierszyków „Kółko małe, kółko duże” i „Wpadła gruszka do fartuszka”. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.

Po części artystycznej burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński pogratulował dzieciom wspaniałego występu, życząc im dalszych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia żłobka oraz maskotki ufundowane przez firmę Sun-Day z Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]