Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 marca 2016
Zasady przyjęcia do Służby Więziennej i specyfika pracy funkcjonariusza SW, zakład karny jako instytucja wymiaru sprawiedliwości, oddziaływania penitencjarne prowadzone w ZK w Łowiczu, zadania działu ochrony - to tylko niektóre z zagadnień, które mieli okazję poznać studenci oraz uczniowie, którzy na początku marca odwiedzili łowicką jednostkę penitencjarną.
Najpierw studenci Koła Naukowego "Securus", działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach - w większości z kierunku bezpieczeństwa publicznego - mieli sposobność poznania m.in. specyfiki niełatwej służby funkcjonariuszy SW a także funkcjonowania zakładu karnego, jako instytucji totalnej.

Studenci mogli również obejrzeć celę mieszkalną, jej wyposażenie, warunki bytowe osadzonych. Kilka dni później mury łowickiej jednostki odwiedzili uczniowie II klasy o profilu mundurowym działającej przy II LO w Łowiczu. Także oni mieli okazję poznać realia funkcjonowania jednostki penitencjarnej, warunki przebywania osadzonych, obowiązujące ich przepisy i regulaminy oraz pracę funkcjonariuszy różnych pionów.

Zakład Karny w Łowiczu coraz częściej staje się obiektem zainteresowania studentów i uczniów, którzy chcą zobaczyć zakład karny od wewnątrz oraz poznać jak życie w nim wygląda. Jest też miejscem, w którym prowadzi się coraz częściej badania naukowe owocujące licznymi pracami licencyjnymi i magisterskimi. Tylko w ubiegłym roku takich prac pisanych na przykładzie ZK w Łowiczu było kilka.

Na bieżąco prowadzone są na terenie zakładu zajęcia z młodzieżą w zakresie profilaktyki związanej z ograniczaniem używania substancji psychoaktywnych prowadzone przez terapeutów łowickiej jednostki penitencjarnej z udziałem osadzonych odbywających leczenie antynarkotykowe.

Takie studyjne wizyty, spotkania, prowadzone prace badawcze niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania u młodych ludzi rzeczywistej oceny funkcjonowania Służby Więziennej i budowania jej prawdziwego wizerunku.

Tekst i zdjęcia ppor. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]