Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki

Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 września 2019
516 biegaczy (130 kobiet i 386 mężczyzn), wzięło udział w XXXVIII Łowickim Półmaratonie Jesieni o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. Impreza gromadzi, co roku, wielu sportowców z Polski i z zagranicy, wśród których są zarówno zawodowcy, jak amatorzy biegania. Bieg ukończyło 489 zawodników.
Łowicki Półmaraton Jesieni odbył się w niedzielę, 22 września 2019 r. Trasa wynosiła 21 097,5 m i prowadziła ulicami Łowicza.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej kobiet została CHRISTINE MORAA (Kenia - Eldored) Nr startowy 553 z wynikiem 01:18:52,
druga na mecie zameldowała się KIMUTAI HELLEN (Kenia - Eldored) Nr startowy 552 z wynikiem 01:21:12,
na trzecim miejscu bieg ukończyła WYCHOWAŁEK MARTYNA (Zduńska Wola) AKADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ nr startowy 509 z czasem 01:22:47,
czwarte miejsce SZELEST BARBARA (Mysłowice) MORS HUBERTUS MYSŁOWICE nr startowy 440 z czasem 01:29:56,
piąte miejsce PRZYGODA URSZULA (Łowicz) JUST HERO TEAM Nr startowy 555 z czasem- 01:31:22,
szóste miejsce WYSOCKA AGNIESZKA (Łódź) ŁÓDŹ KOCHA SPORT Nr startowy 512 z czasem 01:31:58,
siódme miejsce MARCINIAK WERONIKA (Łódź) KADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ Nr startowy 271 z czasem 01:32:16

Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył CHERUIOT LABAN (Kenia - Eldored) nr startowy 551 z czasem 01:06:56,
drugi na mecie był TANIU EVANS KIPNGETICH (Kenia - Eldored) nr startowy 550 z czasem 01:07:19,
trzecie miejsce zajął WYCHOWAŁEK JAN (Piotrków Trybunalski) AKADEMIABIEGACZA.PL S.L. SALOS-WODNA ŁÓDŹ nr startowy 510 z czasem 01:13:28,
czwarte miejsce PIETRZYK KRZYSZTOF (Koluszki) PIETRZYK RUNNING TEAM Nr startowy 338 z czasem - 01:14:05,
piąte miejsce BLADOS TOMASZ (Warszawa) WARSZAWIAKY nr startowy 21 z czasem- 01:14:38,
szóste miejsce KUNIKOWSKI TOMASZ (Placencja) AKADEMIABIEGACZA.PL S.L.SALOS- WODNA ŁÓDŹ nr startowy 217 z czasem- 01:14:58,
siódme miejsce NOWOSIELSKI KRZYSZTOF (Dąbie) MKS RUN TEAM DABIE nr startowy 308 z czasem - 01:18:16.