Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 stycznia 2022
Już w najbliższy piątek, 14 stycznia 2022 r. na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Nr 1, mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II w Łowiczu, odbędzie się XVIII edycja Turnieju Charytatywnego pn. „Gwiazdy na Gwiazdkę” w czasie którego sportowcy i kibice, pomagają najbardziej potrzebującym.

W tym roku środki są zbierane na pomoc dziesięcioletniej Marysi Szkop, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporna, wodogłowie pokrwotoczne (jest po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej) oraz zaburzenia przełykania.

Marysia jest karmiona dojelitowo przez PEG-a. Codziennie otrzymuje niezbędne leki na padaczkę oraz dużo witamin i suplementów. Ma niedowład 4 kończynowy. Nie chodzi, nie siedzi, nie kontroluje głowy. Jest pod opieką lekarza pierwszego kontaktu, neurologa dziecięcego, endokrynologa, neurochirurga, pulmonologa. Mimo swoich chorób dużo uśmiecha się i jest bardzo pogodną dziewczynką.


Najważniejszymi potrzebami, jakie są w pierwszej kolejności, to kosztowna rehabilitacja (w tym turnusy), konsultacje ze specjalistami, sprzęt medyczny i ortopedyczny taki, jak nowy ssak, czy leżaczek do kąpieli, a także leki. Ważnym sprzętem w rehabilitacji Marysi byłby Elektrostymulator Compex, który wspomagał by pracę mięśni.

W Turnieju Głównym zagrają cztery fantastyczne drużyny: Raperzy, Youtuberzy, Dziennikarze i Przyjaciele GnG! Sprzedaż biletów w cenie 20 zł na miejscu imprezy od godz. 16:00. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Ci którzy z różnych względów nie będą mogli obserwować rywalizacji na hali, będą mogli ją śledzić w Internecie. Transmisja ze spotkania, będzie prowadzona one-line na stronie: https://www.youtube.com/c/Qesek

Przypominamy, że w ramach „Gwiazdy na Gwiazdkę” odbyły się już licytacje internetowe wartościowych przedmiotów, pozyskanych przez organizatorów od sportowców i ludzi dobrej woli. Wśród nich były koszulki z autografami: Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Tomasza Kędziory, Kamila Glika i wielu innych. Podobne licytacje gadżetów sportowych, będą prowadzone również w czasie turnieju. halowego.

Można pomóc Marysi w leczeniu i rehabilitacji dokonując wpłaty na https://zrzutka.pl/gngmarysia

W piątek 7 stycznia 2022 r. odbył się również mini turniej w grę UFC4 na konsolach PS5. Dla Marysi grali i zbierali pieniądze m.in. Krzysztof Radzikowski, Konrad Karwat, Dominik Abus i Bilguun Ariunbaatar.

Głównym SPONSOREM tegorocznej edycji „Gwiazdy na Gwiazdkę” jest firma MDB!

Honorowy patronat nad turniejem sprawuje, jak co roku, łowiczanin Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiw Moskwa i reprezentacji Polski, a jego koordynatorem jest Krystian Cipiński, którego wspomaga sztab wielu dobrych ludzi.

Szczegóły na www.gwiazdynagwiazdke.pl oraz www.facebook.com/gwiazdynagwiazdke

Pamiętajmy, że dobro wraca.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]