Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 stycznia 2022
Już w najbliższy piątek, 14 stycznia 2022 r. na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Nr 1, mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II w Łowiczu, odbędzie się XVIII edycja Turnieju Charytatywnego pn. „Gwiazdy na Gwiazdkę” w czasie którego sportowcy i kibice, pomagają najbardziej potrzebującym.

W tym roku środki są zbierane na pomoc dziesięcioletniej Marysi Szkop, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporna, wodogłowie pokrwotoczne (jest po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej) oraz zaburzenia przełykania.

Marysia jest karmiona dojelitowo przez PEG-a. Codziennie otrzymuje niezbędne leki na padaczkę oraz dużo witamin i suplementów. Ma niedowład 4 kończynowy. Nie chodzi, nie siedzi, nie kontroluje głowy. Jest pod opieką lekarza pierwszego kontaktu, neurologa dziecięcego, endokrynologa, neurochirurga, pulmonologa. Mimo swoich chorób dużo uśmiecha się i jest bardzo pogodną dziewczynką.


Najważniejszymi potrzebami, jakie są w pierwszej kolejności, to kosztowna rehabilitacja (w tym turnusy), konsultacje ze specjalistami, sprzęt medyczny i ortopedyczny taki, jak nowy ssak, czy leżaczek do kąpieli, a także leki. Ważnym sprzętem w rehabilitacji Marysi byłby Elektrostymulator Compex, który wspomagał by pracę mięśni.

W Turnieju Głównym zagrają cztery fantastyczne drużyny: Raperzy, Youtuberzy, Dziennikarze i Przyjaciele GnG! Sprzedaż biletów w cenie 20 zł na miejscu imprezy od godz. 16:00. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Ci którzy z różnych względów nie będą mogli obserwować rywalizacji na hali, będą mogli ją śledzić w Internecie. Transmisja ze spotkania, będzie prowadzona one-line na stronie: https://www.youtube.com/c/Qesek

Przypominamy, że w ramach „Gwiazdy na Gwiazdkę” odbyły się już licytacje internetowe wartościowych przedmiotów, pozyskanych przez organizatorów od sportowców i ludzi dobrej woli. Wśród nich były koszulki z autografami: Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Tomasza Kędziory, Kamila Glika i wielu innych. Podobne licytacje gadżetów sportowych, będą prowadzone również w czasie turnieju. halowego.

Można pomóc Marysi w leczeniu i rehabilitacji dokonując wpłaty na https://zrzutka.pl/gngmarysia

W piątek 7 stycznia 2022 r. odbył się również mini turniej w grę UFC4 na konsolach PS5. Dla Marysi grali i zbierali pieniądze m.in. Krzysztof Radzikowski, Konrad Karwat, Dominik Abus i Bilguun Ariunbaatar.

Głównym SPONSOREM tegorocznej edycji „Gwiazdy na Gwiazdkę” jest firma MDB!

Honorowy patronat nad turniejem sprawuje, jak co roku, łowiczanin Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiw Moskwa i reprezentacji Polski, a jego koordynatorem jest Krystian Cipiński, którego wspomaga sztab wielu dobrych ludzi.

Szczegóły na www.gwiazdynagwiazdke.pl oraz www.facebook.com/gwiazdynagwiazdke

Pamiętajmy, że dobro wraca.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]