Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 marca 2022, 09:30
Fundacja Wolność i Demokracja oraz Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zapraszają do udziału w X Biegu „Tropem Wilczym”, który odbędzie się, 6 marca 2022 r. Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. tzw. Żołnierzom Wyklętym.

Podobnie jak w latach minionych do pokonania będą dwie trasy. Pierwsza, symboliczna o długości 1.963 m upamiętni rok śmierci ostatniego partyzanta podziemia antykomunistycznego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Wytyczona zostanie na terenie parku Błonia. Druga o długości 5 000 m, prowadzić będzie m.in. przez park Błonie, wzdłuż Bzury do rzeki Bobrówki i z powrotem.

Zapisy uczestników prowadzone są do 4 marca lub do wyczerpania limitu. Ilość miejsc ograniczona do 200 osób! Udział w biegu jest bezpłatny. Każdy uczestnik biegu otrzyma od organizatorów pakiet, w którym znajdzie się okolicznościowa koszulka, medal oraz materiały edukacyjne na temat Żołnierzy Wyklętych. Bieg zakończy się wspólnym poczęstunkiem w Parku Saskim.

Rejestracji do Biegu Honorowego na 1963 oraz biegu na dystansie 5 km m należy dokonać wypełniając Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem. Formularz Rejestracyjny z oświadczeniem – dostępny do pobrania poniżej oraz w siedzibie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stary Rynek 17.

Wypełniony Formularz Rejestracyjny należy przesłać na adres mailowy Organizatora: tropemwilczym.lowicz@gmail.com lub dostarczyć osobiście w dni robocze w siedzibie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stary Rynek 17 w godzinach 9.00-15.00.

Warto przypomnieć, że podobne przedsięwzięcia organizowane są w całym kraju i poza jego granicami w związku z przypadającym, 1 marca, Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

PROGRAM BIEGU
  • Godz. 9:30 - otwarcie Biura Zawodów przy ul. Starorzecze
  • Godz. 9:30 - 10:45 – weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych
  • Godz. 11:00 – start biegu Honorowego na 1963 m
  • Godz. 11:30 – start biegu na dystansie 5 km
Pliki do pobrania:


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]