Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.

Co? Gdzie? Kiedy?
Występ Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki” i Zespołu Śpiewaczego z Lipiec Reymontowskic
7 maja 2022, 15:30

Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na występ Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki” i Zespołu Śpiewaczego z Lipiec Reymontowskich. Wydarzenie organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 155. rocznicą urodzin Władysława Stanisława Reymonta, polskiego pisarza, prozaika i nowelisty.
Jednego z głównych przedstawicieli realizmu w prozie Młodej Polski, autora „Chłopów”, „Ziemi obiecanej" i „Komediantki". Władysław Stanisław Reymont urodził się, 7 maja 1867 roku w Kobielach Wielkich, a zmarł 5 grudnia 1925 w Warszawie.
Występ obu zespołów odbędzie się w sobotę, 7 maja 2022 r. o godz. 15:30 w placówce, mieszczącej się przy Alejach Henryka Sieniewicza w Łowiczu.
Wstęp wolny.
Warto zobaczyć
Na skróty
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najświeższe informacje z Łowicza i okolic.
Podaj adres e-mail:
Podaj adres e-mail:
Kontakt
Urząd Miejski w Łowiczu
Kod pocztowy: 99-400, ŁowiczPlac: Stary Rynek 1
Tel.: 46 830 91 51, 830 91 52
Fax.: 46 830 91 60
E-mail: umlowicz@um.lowicz.pl
design by fast4net