Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 września 2016
W Galerii „Browarna”, mieszczącej się zabytkowym budynku dawnego kościoła ewangelicko-augsburskiego przy ul. Podrzecznej 17 w Łowiczu, można oglądać wystawę ukazującą dzieła sztuki, pochodzące z kolekcji Elżbiety i Andrzeja Biernackich, właścicieli galerii.
Jest to drugi pokaz kolekcji, gromadzonej na przestrzeni lat. Pierwszy miał miejsce na przełomie kwietnia i maja 2015 r. w poznańskim Arsenale. Wówczas ekspozycja pn. Korekcja Sztuki poszerzona była o obiekty wcześniej nieprezentowane. Na łowickiej wystawie można zobaczyć prace m.in. Aleksandry Gieragi, Włodka Pawlaka, The Krasnals i Zuzanny Tomaś.

Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 10 września 2016 r. i uświetnił go mini koncert utalentowanej akordeonistki Eweliny Nowakowskiej. W programie koncertu znalazły się utwory Izaaka Albeniza(Asturia), Vittorio Montiego(Czardasz) i Alberta Vossena (Flick Flack), w transkrypcjach na akordeon.

Po występie Andrzej Biernacki właściciel galerii, chętnie dzielił się z publicznością ciekawostkami, dotyczącymi artystów i prac znajdujących się w kolekcji.

- Może bardziej niż same obiekty cenię to, że są to obrazy autorów, których bardzo szanuję, jak Jacek Sienicki czy Jacek Sempoliński. Trochę nawet walczę o właściwą rangę i pozycje tych malarzy, za życia będących pierwszą ligą malarstwa – przyznał organizator wystawy. Nieżyjący od 16 lat profesor Sienicki był jego mistrzem w pracowni malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Artyście Andrzejowi Biernackiemu szczególnie bliski jest olejny obraz „Łąka” autorstwa Barbary Jonscher - jego pierwszy nabytek, który zakupił jako 19-letni adept malarstwa.

W galerii można również obejrzeć prace podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parmie.

Wystawa prezentowana będzie do 30 września. Można ją oglądać w piątki, soboty i niedziele od godz. 14:00 do 18:00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 691 979 262.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]