Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 lipca 2021
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu w związku z przypadającą 1 sierpnia 2021 r. 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”.
Wystawa przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i ukazuje przebieg powstania, losy powstańców, ludności cywilnej – mieszkańców Warszawy oraz podsumowuje tragiczny bilans powstania. Jej autorami są Artur Kolęda, dr Paweł Błażewicz i dr Paweł Rokicki.

Ekspozycja prezentowana będzie w holu biblioteki od 30 lipca do 28 sierpnia 2021 r. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]