Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 marca 2022, 11:00
Miejsce: Parking za ratuszem miejskim

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Łowicza do udziału we wspólnym wyjeździe do Muzeum Żołnierzy Wyklętych Warszawie. Wyjazd organizowany jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W programie wycieczki znajdzie się zwiedzanie Muzeum (w 10 osobowych grupach z przewodnikami), wystawa „Z naszych zbiorów”, cela rtm. Witolda Pileckiego, miejsce śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa, wystawa „Dowody Zbrodni” oraz „Baraniak. 145 przesłuchań na Rakowieckiej”.

Wyjazd autokarem odbędzie się, 2 marca 2022 r. o godz. 11.00 z parkingu za ratuszem miejskim. W wyjeździe mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Łowicza. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Łowickim Ośrodkiem Kultury w Łowiczu pod nr. tel. (46) 837 40 01. Zapisy prowadzi Pani Anna Zabost.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]