Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 marca 2022, 11:00
Miejsce: Parking za ratuszem miejskim

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Łowicza do udziału we wspólnym wyjeździe do Muzeum Żołnierzy Wyklętych Warszawie. Wyjazd organizowany jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W programie wycieczki znajdzie się zwiedzanie Muzeum (w 10 osobowych grupach z przewodnikami), wystawa „Z naszych zbiorów”, cela rtm. Witolda Pileckiego, miejsce śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa, wystawa „Dowody Zbrodni” oraz „Baraniak. 145 przesłuchań na Rakowieckiej”.

Wyjazd autokarem odbędzie się, 2 marca 2022 r. o godz. 11.00 z parkingu za ratuszem miejskim. W wyjeździe mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Łowicza. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Łowickim Ośrodkiem Kultury w Łowiczu pod nr. tel. (46) 837 40 01. Zapisy prowadzi Pani Anna Zabost.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]