Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 - 12 września 2021

Najbliższy weekend w Łowiczu będzie wyjątkowy. A to wszystko za sprawą organizowanych wydarzeni na które serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów historii i sportu.

Na Starym Rynku w Łowiczu, 11 września 2021 r. o godz. 20:30 będzie można zobaczyć wielką inscenizację historyczną, która przeniesie widzów w okres września 1939. Członkowie stowarzyszeń historycznych ukażą wydarzenia, jakie miały miejsce w Łowiczu od końca sierpnia 1939 do końca września 1939 r.

W inscenizacji wezmą udział prawdziwe perełki w zakresie sprzętu wojskowego m.in czołgi niemieckie panzer I i II oraz polska tankietka TKS. W trakcie inscenizacji będzie można usłyszeć utwory m.in z serialu „Polskie drogi" oraz utwory muzyczne skomponowane przez Michała Lorenca.

W niedzielę, 12 września 2021 r. o godz. 10:30 do 14:30 na terenie ZSP nr 1 przy ulicy Podrzecznej 30, będzie obejrzeć z bliska cały sprzęt użyty w sobotniej inscenizacji.

Tego dnia o godz. 16:00 na stadionie Pelikana Łowicz przy ul. Starzyńskiego rozegrany zostanie ostatni mecz WKS10PP przed własną publicznością. Dziesiątce podejmą zespół mistrza Polski 2019 i 2020 RETRO LIGI- drużynę Lechii Lwów (Dzierżoniów). Wejście na mecz możliwe będzie po przekazaniu paczki z karmą dla psów, która docelowo zostanie przekazana dla łowickiego schroniska.

W trakcie weekendu w Łowiczu gościć będzie ekipa programu TVP Historia „Wojownicy czasu”

Sobota
Inscenizacja Łowicz 1939. Bitwa nad Bzurą
Stary Rynek, godz. 20:30

Niedziela
Wystawa sprzętu wojskowego, prezentacje grup historycznych
ZSP nr 1, ul. Podrzeczna 30, godz. 10:30 do godz. 14:30
Jedyna i niepowtarzalna okazja aby porozmawiać z członkami grup historycznych i wykonać pamiątkowe zdjęcia sprzętu wojskowego okresu początków wojny.

Mecz retro: WKS 10PP Łowicz vs Lechia Lwów (Dzierżoniów)
Stadion KS Pelikan Łowicz, ul. Starzyńskiego, godz. 16:00.
Wstęp/bilet/paczka karmy dla schroniska.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]