Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 września 2020
Muzeum w Łowiczu zakończyło realizację projektu pn. „Muzeum w Łowiczu wirtualnie” na który otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”. Kwota dofinansowania wynosiła 23.000 zł.
Celem projektu było udostępnienie ekspozycji stałych Muzeum w Łowiczu i Skansenu w Maurzycach poprzez narzędzia on-line oraz wzmocnienie aktywności placówki w środowisku cyfrowym. Dzięki skanom 3D wystaw oraz filmom przewodnickim o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) widz może samodzielnie poznać historię i bogactwo zbiorów naszej instytucji.

Ważnym punktem projektu jest również internetowa relacja z przeprowadzonego w kaplicy barokowej koncertu pt. „Chopin w Łowiczu” w reżyserii Dariusza Jakubowskiego z udziałem Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca. W spektaklu nawiązano do zabytków związanych z Fryderykiem Chopinem, znajdujących się w zbiorach muzeum.

Muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania na stronie: http://muzeumlowicz.pl/wirtualne-zwiedzanie/

Zaznaczamy jednak, że zbiory najlepiej ogląda się w rzeczywistości! Dlatego po wirtualnym spacerze, warto odwiedzić muzeum osobiście.

Wirtualne zwiedzanie pokazuje również jak bogata w zbiory jest ta placówka. Niejednokrotnie omijana przez grupy przyjeżdżające do Łowicza, czy indywidualnych turystów.

Przy zwiedzaniu muzeum, warto wesprzeć się również wiedzą lokalnych przewodników PTTK, którzy znają doskonale historię muzeum i znajdujących się w nim eksponatów z przeszłości.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]