Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 września 2020
Muzeum w Łowiczu zakończyło realizację projektu pn. „Muzeum w Łowiczu wirtualnie” na który otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”. Kwota dofinansowania wynosiła 23.000 zł.
Celem projektu było udostępnienie ekspozycji stałych Muzeum w Łowiczu i Skansenu w Maurzycach poprzez narzędzia on-line oraz wzmocnienie aktywności placówki w środowisku cyfrowym. Dzięki skanom 3D wystaw oraz filmom przewodnickim o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) widz może samodzielnie poznać historię i bogactwo zbiorów naszej instytucji.

Ważnym punktem projektu jest również internetowa relacja z przeprowadzonego w kaplicy barokowej koncertu pt. „Chopin w Łowiczu” w reżyserii Dariusza Jakubowskiego z udziałem Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca. W spektaklu nawiązano do zabytków związanych z Fryderykiem Chopinem, znajdujących się w zbiorach muzeum.

Muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania na stronie: http://muzeumlowicz.pl/wirtualne-zwiedzanie/

Zaznaczamy jednak, że zbiory najlepiej ogląda się w rzeczywistości! Dlatego po wirtualnym spacerze, warto odwiedzić muzeum osobiście.

Wirtualne zwiedzanie pokazuje również jak bogata w zbiory jest ta placówka. Niejednokrotnie omijana przez grupy przyjeżdżające do Łowicza, czy indywidualnych turystów.

Przy zwiedzaniu muzeum, warto wesprzeć się również wiedzą lokalnych przewodników PTTK, którzy znają doskonale historię muzeum i znajdujących się w nim eksponatów z przeszłości.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]