Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 października 2022


Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w warsztatach z wykonywania wycinanek łowickich. Spotkania odbędą się w Niedzielę, 2 października 2022 r. o godz. 11.00 i 14.00. Wstęp bezpłatny. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Wycinanki łowickie zachwycają swoimi kolorami i formą. Znane nie tylko w Polsce, są symbolem regionu łowickiego, w którym do dziś tworzą je ludowi artyści. Spotkanie w muzeum będzie okazją do zapoznania się z ich historią oraz zbiorami prezentowanymi na ekspozycji stałej.

Uczestnicy pod okiem mistrzyni – wycinankarki z regionu łowickiego poznają tajniki tworzenia wycinanek, budowania kompozycji, dobierania kolorów i wykonają samodzielnie wycinankę.

Warsztaty są realizowane w ramach II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego w 2022 r. dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]