Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 grudnia 2019
Kto wziął udział w „Spotkaniu z Kultura Kaszub”, imprezie zorganizowanej 7 grudnia 2019 r. w Łowickim Ośrodku Kultury z pewnością tego nie żałował. Bo przecież warto poznawać inne regiony Polski. Tym bardziej, że sobotnie wydarzenie, ukazywało kulturę naszych przyjaciół z Redy, miasta partnerskiego Łowicza.
W czasie „Spotkania z Kulturą Kaszub” można było wziąć udział w warsztatach tanecznych z zespołem „Modroki” z Redy oraz w warsztatach z haftu kaszubskiego z twórczynią Reginą Kobus. Pod kierunkiem przewodnika i krajoznawcy PTTK Radosława Kamińskiego i Danuty Bieńkowskiej odbyły się warsztaty z gwary i zwyczajów. Można było także zapoznać się z bogactwem kulturowym i turystycznym Kaszub.

Dopełnieniem wydarzenia była prezentacja filmu o Redzie i występ redzkiego zespołu ludowego „MODROKI” i wokalisty Krzysztofa Krefta.

„Spotkanie z Kulturą Kaszub” zakończyła prezentacja i degustacja potraw regionalnych, przygotowanych przez członków Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej.

Dziękujemy delegacji z Redy za cudowne spotkanie! Z niecierpliwością czekamy na kolejne w ramach współpracy partnerskiej naszych miast!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]