Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 stycznia 2022, 10:00

Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych pt. „Wokół karnawału”. Nawiązywać one będą do tradycji zapustnych – przypominając o popularnej niegdyś formie zabaw karnawałowych, zapustnych i ostatkowych.

Był to szczególny czas biesiad, muzykowania, tańców, maskarad oraz powszechnej wesołości. Zwyczajowo przebierano się za postacie zwierzęce, znane z obchodów kolędniczych tj. koza, turoń, niedźwiedź czy koń, a także bocian i żuraw. W mieście powszechnie używano masek karnawałowych.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. w godz. 10.00, 11.30 i 13.00. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają maskę karnawałową, według własnego projektu. Koszt udziału 15 zł.

Obowiązują zapisy: tel. 46 837 39 28 wew. 36.

Ilość miejsc ograniczona!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]