Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 - 7 listopada 2021, 12:00

Muzeum w Łowiczu zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w Warsztatach Rękodzielniczych i wykładzie na temat łowickiego stroju ludowego. Warsztaty realizowane będą w ramach projektu „Modne – Łowickie, działania artystyczne i użytkowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych” i zostały dofinansowane z Funduszu Promocji Kultury przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Strój łowicki słynie ze swojej dekoracyjności związanej nie tylko z bogatą kolorystyką tkanin, ale także ze stosowaniem różnorodnych technik hafciarskich do ozdabiania jego elementów. Tematyka warsztatów będzie więc inspirowana haftami: krzyżykowym i koralikowym, którymi tradycyjnie zdobiono m.in. koszule, rękawki, przodziki (krawaty), staniki oraz aksamitki do obszywania kiecek i zapasek.

Uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonych twórczyń ludowych: Agnieszki Zabost i Teresy Foks wykonają biżuterię haftowaną – bransoletki, brosze lub wisiory w modnym obecnie stylu „etno”.

Warsztaty poprzedzi zwiedzanie stałej ekspozycji etnograficznej Muzeum w Łowiczu połączone w wykładem o historii i zdobnictwie stroju łowickiego. Wykład poprowadzi etnograf Magdalena Bartosiewicz.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 46 8373928 wew. 36 (Dział Naukowy Muzeum w Łowiczu). Ilość miejsc ograniczona.

Terminy:
  • 6 listopada 2021, godz. 12.00 – Haft krzyżykowy. Prowadząca: Agnieszka Zabost.
  • 7 listopada 2021, godz. 12.00 – Haft koralikowy. Prowadząca: Teresa Foks.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]