Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 maja 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu pt. „Podróż”. Malarstwo Aldony Zając. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r. o godz. 19.00 w czasie Nocy Muzeów. Wystawa prezentowana będzie do 23 czerwca 2019 r.
Ekspozycja będzie zbiorem około 30 obrazów powstałych w ostatnich czterech latach. Są to opowieści o tym, co jest w życiu fascynujące - jego nieprzewidywalności. Poznawanie ciągle czegoś nowego, tego co się przydarza. Stałe są jedynie ziemia, niebo, powietrze, przestrzeń i światło. Stałe ? Przecież ciągle inne!

- „Uwielbiam moment, kiedy białe płótno zaczynam zapełniać kolorami, to akt wyzwalający wyobraźnię, akt odwagi opowiedzenia czegoś nowego o tym, co w sercu i duszy gra i co głowa musi jakoś uporządkować. Jestem ciągle na nowo ciekawa tego, co powstanie.” - pisze Aldona Zając.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniu.

Aldona Zając, artysta plastyk urodzona w Łowiczu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1991 r. otrzymała dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Grabowskiego. Mieszka i tworzy w Łowiczu. Pracuje jako instruktor rysunku i malarstwa w Łowickim Ośrodku Kultury oraz w Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem.

Uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez Związek Artystów Plastyków w Łodzi, a także w wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]