Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 listopada 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy pt. „Po światło na Ziemię Łowicką” Malarstwo Zbigniewa Roberta Błaszczyka. Wystawa składać się biedzie 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka. Artysta stara się w nich oddać grę światła i cienia, nie rezygnując przy tym z przenikających się linii powstających na ich styku.
Otwarcie wystawy odbędzie się 16 listopada 2019 r. o godz. 15.00. Wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2019 r.

Zbigniew Robert Błaszczyk malarstwa uczył się w pracowniach prof.: Krystiana Niedzielskiego, Włodzimierza Rawy, Jacka Bukowskiego.

Ponieważ były to różne osobowości artystyczne, pozwoliło mu to szerzej spojrzeć na wiele aspektów malarstwa. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. W malarstwie sztalugowym posługuje się techniką olejną, akwarelą i pastelem. Pierwszą wystawę indywidualną miał w roku 1986 w Warszawie w „Galerii Wola”. Od tego czasu brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka w Warszawie, ale większość czasu spędza pod Bolimowem, gdzie posiada pracownię i tu głównie czerpie tematy do swoich prac.

Jest autorem malowideł ściennych w budynkach prywatnych i publicznych w Warszawie, między innymi malował freski w siedzibie firmy Euro-Sparkard przy ul Wilczej, w restauracji „Tradycja” przy ul. Belwederskiej, w kawiarni „Pod bzami” przy ul. Nowogrodzkiej. Natomiast w Łowiczu namalował duży fresk na ścianie szkoły pijarskiej, przedstawiający św. Józefa Kalasancjusza wśród dzieci i młodzieży. Również dekoracje ścienne i obrazy „Wesele Łowickie” oraz „Kuźnia” w restauracji „Stara Łaźnia” wyszły spod jego pędzla.

Jest także autorem kilku obrazów do kościołów w Bolimowie, w tym „Chrystusa Miłosiernego” znajdującego się w ołtarzu bocznym w kościele św. Anny. Częstym tematem prac artysty są również kobiety. Jest utalentowanym portrecistą – wizerunki dzieci i portrety kobiece, najczęściej wykonane pastelami, wyróżniają się miękkością i delikatnym światłem



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]