Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 czerwca 2021
W Żłobku Miejskim w Łowiczu dzieci nie tylko bawią się ale również poprzez zabawę uczą się i zdobywają nowe umiejętności. Szczególny dzień zabawy przypada oczywiście w Dzień Dziecka. Tegoroczne święto miało charakter sportowy.
Opiekunowie przygotowali dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich był tor przeszkód, zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej i kolorowych piłeczek oraz tańce do wesołej muzyki dziecięcej. Główną atrakcją okazały się jednak banki mydlane, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Tego dnia rodzice przygotowali dla swoich dzieci wyjątkowy poczęstunek. Maluchy z ochotą jadły kolorowe galaretki z owocami, babeczki oraz owoce. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało paczkę, która zasponsorowały dwie łowickie firmy: ZPOW Agros Nova Sp. z.o.o. w Łowiczu i OSM w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]