Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2019
Na łowickim rynku wydawniczym, pojawiła się kolejna, ciekawa publikacja dotycząca Łowicza i ziemi łowickiej. To książka „Szkice Łowickie II” autorstwa Marka Wojtylaka, historyka, regionalisty, kierownik łowickiego archiwum państwowego i Honorowego Obywatela Łowicza. Publikacja powstała z okazji 100. rocznicy powstania województwa łódzkiego.
Znajdziemy w niej 30 artykułów, które podzielone zostały na dwie części. Pierwsza zatytułowana „Łowiczanie w walce o niepodległość”, przedstawia sylwetki zasłużonych osób, biorących czynny udział w walce o niepodległość. W drugiej „By przetrwała pamięć” znalazły się teksty odwołujące się do przykładów, obchodzonych przez łowiczan, rocznic narodowych, pamiątkowych tablic i pomników oraz wydarzeń i osób, które w istotny sposób wpływały na kształtowanie się pamięci narodowej.

Promocja książki odbyła się, 8 listopada 2019 r. w Sali Barokowej muzeum, w czasie powiatowo-miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]