Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 grudnia 2016
Ja co roku w Mikołajki, dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość, po uprzednim zaparkowaniu sań z reniferami na parkingu przed „targowicą”, pojawił się w placówce, 5 grudnia 2016 r., punktualnie o godzinie 9:30, czym wywołał wielkie poruszenie wśród najmłodszych mieszkańców Łowicza.
Zanim rozdał on dzieciom przyniesione ze sobą prezenty, zaprosił je wszystkie do wspólnej zabawy w rytm świątecznych utworów.

Każdy maluch otrzymał od Mikołaja słodycze oraz pluszowego misia. Maskotki ufundowała łowicka Firma SANDY z Łowicza. Spotkanie zakończyło wykonanie grupowego zdjęcia ze świątecznym gościem, który ruszył dalej do innym dzieci z prezentami.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]