Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 grudnia 2016
Ja co roku w Mikołajki, dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość, po uprzednim zaparkowaniu sań z reniferami na parkingu przed „targowicą”, pojawił się w placówce, 5 grudnia 2016 r., punktualnie o godzinie 9:30, czym wywołał wielkie poruszenie wśród najmłodszych mieszkańców Łowicza.
Zanim rozdał on dzieciom przyniesione ze sobą prezenty, zaprosił je wszystkie do wspólnej zabawy w rytm świątecznych utworów.

Każdy maluch otrzymał od Mikołaja słodycze oraz pluszowego misia. Maskotki ufundowała łowicka Firma SANDY z Łowicza. Spotkanie zakończyło wykonanie grupowego zdjęcia ze świątecznym gościem, który ruszył dalej do innym dzieci z prezentami.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]