Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 grudnia 2016
Ja co roku w Mikołajki, dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość, po uprzednim zaparkowaniu sań z reniferami na parkingu przed „targowicą”, pojawił się w placówce, 5 grudnia 2016 r., punktualnie o godzinie 9:30, czym wywołał wielkie poruszenie wśród najmłodszych mieszkańców Łowicza.
Zanim rozdał on dzieciom przyniesione ze sobą prezenty, zaprosił je wszystkie do wspólnej zabawy w rytm świątecznych utworów.

Każdy maluch otrzymał od Mikołaja słodycze oraz pluszowego misia. Maskotki ufundowała łowicka Firma SANDY z Łowicza. Spotkanie zakończyło wykonanie grupowego zdjęcia ze świątecznym gościem, który ruszył dalej do innym dzieci z prezentami.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]