Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 maja 2016
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, odwiedzili strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Wizyta strażaków w placówce odbyła się, 13 maja 2016 r. i wiązana była z działaniami realizowanymi w ramach planu realizacji celów i zadań Żłobka Miejskiego w 2016 roku.
Spotkanie ze strażakami wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród maluchów. Podczas spotkania, którego tematem przewodnim była „Rola strażaka w życiu człowieka", dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka oraz kiedy można wzywać straż. Miały także możliwość obejrzenia kompletnego ubioru strażaka oraz przymierzyć kask.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, którymi przyjechali strażacy. Dzieci mogły podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, a także wejść i zobaczyć jak wygląda samochód strażacki od środka.

Nie był to jednak koniec atrakcji. Strażacy pokazali również dzieciom jak działa wąż strażacki, którego używają do gaszenia pożarów, a także specjalnie dla nich rozstawili kurtynę wodną.

Wizyta strażaków w przedszkolu z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]