Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 kwietnia 2022, 15:30
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na kolejne spotkanie z kolekcjonerem Zbigniewem Staniem, założycielem i właścicielem Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich.

W czasie spotkania, które odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. o godz. 15.30 opowie on o tworzeniu i powiększaniu swojej kolekcji światowych wydań powieści „Chłopi” autorstwa noblisty Władysława Stanisława Reymonta. Przedstawi on również wiele niepublikowanych nigdzie wcześniej, ciekawostek i anegdot związanymi z planem zdjęciowym serialu, który nagrywany był m.in. w Lipcach Reymontowskich, Pszczonowie i Łowiczu.

Wydarzenie jest częścią projektu „Chłopi FOREVER”, popularyzującego powieść Władysława Stanisława Reymonta. Partnerami projektu są: Łowicki Ośrodek Kultury, PTTK Oddział w Łowiczu, Muzeum Guzików oraz firma Folkstar.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]