Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 września 2023
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu zaprasza na spotkanie autorskie z debiutującymi pisarkami: Justyną Andrulewicz i pochodzącą z Łowicza Joanną Truchel.
Panie w duecie napisały powieść historyczną ,,Inspektor i Złodziejka”, której akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie. Wspólnie prowadzą też instagramowy profil edukacyjny, poświęcony historii XIX wieku @victorian-fiveoclock.

Spotkaniem z młodymi pisarkami odbędzie się w piątek, 15 września o godz. 16.30 we wnętrzach piwnicznych Muzeum w Łowiczu. Wejście od ul. 3 maja. Wstęp wolny.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]