Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 czerwca 2022, 17:00
Starosta Łowicki Marcin Kosiorek i dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu Renata Frączek zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim z Arturem Żakiem oraz promocję jego najnowszej książki pt. „Miecz św. Michała Archanioła”. Spotkanie odbędzie się, 15 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w piwnicy Muzeum w Łowiczu.

Książka jest zaproszeniem do odbycia podróży po miejscach, które stanowiły i stanowią o fundamentach chrześcijańskiej Europy – siedem sanktuariów poświęconych św. Michałowi Archaniołowi, rozmieszczonych w linii prostej od Irlandii do Izraela.

Artur Żak jest łowiczaninem, dziennikarzem, wydawcą, autorem tomu opowiadań pt. „Życie o smaku umierania” i współautorem książki pt. „Życie w rytm Bożych nut. Opowieść o biskupie Józefie Zawitkowskim”.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]