Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 października 2019
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w trzech tematycznych spacerach turystycznych. 6 października 2019 r. odbędzie się spacer „Szlakiem Żydowskim”. Kolejny, 13 października, prowadzić będzie „Szlakiem Literackim”, a ostatni 20 października „Szlakiem Filmowym”.
Każda z wędrówek przybliży zagadnienia związane z tematem, można więc będzie poznać miejsca związane ze społecznością żydowską w Łowiczu, miejsca wzmiankowane w literaturze i odwiedzane przez literatów, a także miejsca kręcenia wielu znanych filmów, funkcjonowania kin i osób związanych i z filmem i z Łowiczem.

Spacery prowadzić, będzie przewodnik PTTK Zdzisław Kryściak. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 14:00 sprzed siedziby PTTK, mieszczącej się w Kamienicy „Napoleońskiej” przy Starym Rynku.

Uczestnicy spacerów otrzymają drukowany przewodnik, okolicznościowy znaczek oraz pocztówkę. Opracowane szlaki nie mają charakteru linearnego, każdy można zacząć z dowolnego punktu i skończyć w dowolnym miejscu. Szlaki wzbogacone zostały również o schematyczne mapy mającą ułatwić turyście samodzielną wędrówkę…

Projekt dofinansowany jest przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach „Małych Grantów 2019”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]