Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 października 2019
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w trzech tematycznych spacerach turystycznych. 6 października 2019 r. odbędzie się spacer „Szlakiem Żydowskim”. Kolejny, 13 października, prowadzić będzie „Szlakiem Literackim”, a ostatni 20 października „Szlakiem Filmowym”.
Każda z wędrówek przybliży zagadnienia związane z tematem, można więc będzie poznać miejsca związane ze społecznością żydowską w Łowiczu, miejsca wzmiankowane w literaturze i odwiedzane przez literatów, a także miejsca kręcenia wielu znanych filmów, funkcjonowania kin i osób związanych i z filmem i z Łowiczem.

Spacery prowadzić, będzie przewodnik PTTK Zdzisław Kryściak. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 14:00 sprzed siedziby PTTK, mieszczącej się w Kamienicy „Napoleońskiej” przy Starym Rynku.

Uczestnicy spacerów otrzymają drukowany przewodnik, okolicznościowy znaczek oraz pocztówkę. Opracowane szlaki nie mają charakteru linearnego, każdy można zacząć z dowolnego punktu i skończyć w dowolnym miejscu. Szlaki wzbogacone zostały również o schematyczne mapy mającą ułatwić turyście samodzielną wędrówkę…

Projekt dofinansowany jest przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach „Małych Grantów 2019”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]