Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 lutego 2020
Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu, zaprasza do udziału w bezpłatnym spacerze turystycznym, szlakiem Romualda Oczykowskiego. Poprowadzą go, 22 lutego 2020 r. przewodnicy PTTK Agnieszka Walczak i Zdzisław Kryściak. Zbiórka uczestników na Starym Rynku o godz.14.00.
W tym roku przypada 100. rocznica śmierci i 175. rocznica urodzin Romualda Oczykowskiego, wybitnego Łowiczanina żyjącego na przełomie XIX i pocz. XX wieku, określanego mianem „Ojcem miasta”. Był on księgarzem, działaczem społecznym, kolekcjonerem, literatem i autorem pierwszego przewodnika „Przechadzka po Łowiczu”, wydanego w 1883 r. W 1908 r. był jednym z założycieli łowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (PTK) w Łowiczu.

Dziś działającego pod szyldem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Działał również w ruchu teatralnym i Ochotniczej Straży Ogniowej, wspierał nieistniejący już dzisiaj szpital św. Tadeusza, mieszczący się niegdyś w miejscu obecnie przebiegającej ul. Zamkowej i łowicki klasztor sióstr bernardynek (w Alejkach Sienkiewicza). Dlatego też rok 2020 został ogłoszony Rokiem Romualda Oczykowskiego!

Spacer odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, ustanowionego w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych w Nikozji na Cyprze, który przypadać będzie 21 lutego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]