Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 kwietnia 2021
Przebywanie dzieci w Żłobku Miejskim w Łowiczu, to nie tylko zabawa ale również przysposabianie maluchów do życia w świece dorosłych. W tym celu prowadzone są różnego rodzaju zajęcia innowacyjne. Jednym z nich było poznawanie zawodu kucharza.
W czasie spotkania, 2 stycznia, dzieci poznały tajniki związane z tak ciężkim i odpowiedzialnym zawodem oraz zasadami bezpieczeństwa, jakie musza panować w kuchni. Pod opieką kucharza placówki wykonały wspólnie również pyszną i zdrową sałatkę owocową.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]