Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 maja 2018
Na muszli koncertowej w Parku Błonie w Łowiczu, odbyła się kolejna edycja Pikniku Europejskiego. W czasie trwania imprezy można było zapoznać się z działalnością łowickich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz obejrzeć występy artystyczne. Przedłużeniem pikniku była Grillówka, wspólna zabawa mieszkańców przy grillu, która oficjalnie otworzyła letni sezon wypoczynkowy w mieście.
W programie Pikniku Europejskiego, który został zorganizowany 12 maja 2018 r., znalazły się również konkursy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Część artystyczną imprezy prowadził wodzirej Arek.

Impreza rozpoczęła się odtańczeniem na scenie poloneza przez przedstawicieli wszystkich obecnych na pikniku organizacji. Wśród nich byli członkowie Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego, Klubu Seniora „Radość”, Środowiskowego Dom Samopomocy, Stowarzyszenia „Renia”, „Dać Szansę” i „Karino”, Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także łowiccy diabetycy oraz sympatycy zwierząt. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych, konkurs „Jaka to melodia?” oraz pokaz strojów z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Tegoroczny program imprezy nawiązywał do jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grillówka rozpoczęła się tuż po zakończeniu Pikniku Europejskiego. W czasie jej trwania można było liczyć na pyszne przekąski z grilla, które osobiście serwowali miejscy samorządowcy oraz pracownicy łowickiego ratusza i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]