Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2023
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na zajęcia „Sensoplastyka dla Smyka”. To cykl zajęć kreatywnych dla maluchów od 6 miesiąca życia do 5 lat w towarzystwie rodziców i opiekunów. To zajęcia rozwojowe, których zadaniem jest wspieranie samodzielności dzieci.
To również fantastyczna zabawa stymulująca równocześnie wszystkie zmysły dziecka – dotyku, wzroku, smaku i słuchu. Najbliższe spotkanie: 21 listopada /wtorek/ w sali Łowickiego Ośrodka Kultury, ul. Podrzeczna 20 o godz. 17.30.

Grupa 18 osób rodzic + opiekun /zapisy u prowadzącej: Monika Kilińska 797 174 444. Bilety do nabycia w kasie ŁOK przed zajęciami oraz online na www.lok.art.pl w cenie 45 zł /spotkanie. Zajęcia odbędą się po zgłoszeniu co najmniej 5 chętnych.

Koordynacja cyklu warsztatów: Ewa Kochanek-Zbrógdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]