Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 kwietnia 2017
W Żłobku Miejskim w Łowiczu dzieci uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zwracania uwagi na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Pogadankę z maluchami pn. „Bezpieczeństwo w Żłobku i na ulicy" przeprowadziła na zaproszenie placówki sierżant Marzena Sowińska z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Spotkanie zorganizowane zostało 7 kwietnia 2017 r. w ramach planu realizacji celów i zadań Żłobka Miejskiego.
Pani policjantka przypominała dzieciom m.in. o konieczności posiadania fotelika samochodowego i zapinania pasów bezpieczeństwa przez dorosłych. Pokazała również ku uciesze maluchów, jak wyglądają kajdanki, lizak, palka, gwizdek i czapka policjanta. W dowód wdzięczności za wizytę dzieci z pomocą opiekunów wykonały dla niej rysunek przedstawiający policjanta z psem. Wyrecytowały również wierszyk ,,Światełko" oraz wspólnie z Panią sierżant zatańczyły w kółku w rytm piosenki pt.: ,,Sygnalizacja świetlna".design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]