Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 czerwca 2020, 10:00 - 16:00
Miejsce: Galeria Browarna
Z okazji zbliżającego się Boże Ciała, Galeria Browarna w Łowiczu zaprasza na wyjątkowy kiermasz autorskich wydawnictw związanych z Łowiczem, regionem oraz samym świętem. Kiermasz odbędzie się, 11 czerwca 2020 r. w godzinach 10.00-16.00 w siedzibie galerii przy ul. Podrzecznej 17. Wszystkie albumy, książki, pocztówki i plakaty będą sprzedawane w specjalnych, promocyjnych cenach. Organizatorzy przygotowali także niespodzianki, które będą dołączane do zakupionych pozycji w formie gratisów.

W ofercie kiermaszu znajdzie się m.in. bogato ilustrowany album „Boże Ciało”, zawierający kilkaset zdjęć łowiczanina, wielokrotnego laureata ogólnopolskich konkursów fotograficznych - Jerzego Boreckiego, na których będzie można prześledzić, jak procesja i tradycyjny łowicki jarmark zmieniały swoje oblicze w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Do kupienia będą także pocztówki i plakaty z archiwalnymi zdjęciami łowickiego Bożego Ciała, pochodzącymi z prasy ogólnopolskiej, które trafiły do Galerii dzięki uprzejmości Zdzisława Kryściaka.

Zainteresowani historią Łowicza i okolic powinni wyposażyć swoje domowe biblioteki w „Szkice Łowickie” oraz „Karty z dziejów Łowicza” autorstwa Marka Wojtylaka, które zostały wydane przez łowicki Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie we współpracy z Galerią, która zaprojektowała okładki. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników Józefa Chełmońskiego, którego twórczość i związki z regionem Galeria od lat przypomina i promuje.

W ofercie kiermaszu znajdzie się unikatowy album „Mazowieckie siedziby Józefa Chełmońskiego", zawierający jedyny tej skali komplet dokumentacji fotograficznej dotyczącej życia malarza, zestawy pocztówek z reprodukcjami jego obrazów i rysunków, reprint „Korespondencji” malarza, zeszyty z ilustracjami do paryskiego „Le Monde Illustree” oraz pozycja "Józefowi Chełmońskiemu Jan Wegner".

W trakcie kiermaszu zapraszamy także do obejrzenia trwającej w Galerii Browarna wystawy malarstwa Roberta Bubla pt. Real i[n]sta[nt]. Więcej o samej wystawie na blogu Galerii

http://galeriabrowarna.blogspot.com/


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]