Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 kwietnia 2018
Dzieci uczęszczający do Żłobka Miejskiego w Łowiczu wzięły udział w zajęciach z dogoterapii. To jedna z dziedzin zooterapii, wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia w żłobku, 3 kwietnia 2018 r. prowadziła Katarzyna Sękalska.
W czasie zajęć, dzieci dowiedziały, jak mają postępować z pieskami, co wolno, a czego nie wolno robić. Poza tym miały okazję zobaczyć różne sztuczki wykonywane przez czworonożnych przyjaciół oraz samodzielnie podać piesku smakołyk.

W dowód wdzięczności za wizytę, dzieci razem ze swoimi rodzicami i opiekunami przekazali suchą karmę, obroże oraz smycz, które zostały przekazane na rzecz schroniska ,,Piaskowo i spółka"design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]