Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 kwietnia 2018
Dzieci uczęszczający do Żłobka Miejskiego w Łowiczu wzięły udział w zajęciach z dogoterapii. To jedna z dziedzin zooterapii, wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia w żłobku, 3 kwietnia 2018 r. prowadziła Katarzyna Sękalska.
W czasie zajęć, dzieci dowiedziały, jak mają postępować z pieskami, co wolno, a czego nie wolno robić. Poza tym miały okazję zobaczyć różne sztuczki wykonywane przez czworonożnych przyjaciół oraz samodzielnie podać piesku smakołyk.

W dowód wdzięczności za wizytę, dzieci razem ze swoimi rodzicami i opiekunami przekazali suchą karmę, obroże oraz smycz, które zostały przekazane na rzecz schroniska ,,Piaskowo i spółka"design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]