Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 kwietnia 2018
Dzieci uczęszczający do Żłobka Miejskiego w Łowiczu wzięły udział w zajęciach z dogoterapii. To jedna z dziedzin zooterapii, wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia w żłobku, 3 kwietnia 2018 r. prowadziła Katarzyna Sękalska.
W czasie zajęć, dzieci dowiedziały, jak mają postępować z pieskami, co wolno, a czego nie wolno robić. Poza tym miały okazję zobaczyć różne sztuczki wykonywane przez czworonożnych przyjaciół oraz samodzielnie podać piesku smakołyk.

W dowód wdzięczności za wizytę, dzieci razem ze swoimi rodzicami i opiekunami przekazali suchą karmę, obroże oraz smycz, które zostały przekazane na rzecz schroniska ,,Piaskowo i spółka"design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]