Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 czerwca 2022
Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim oddziale PTTK, organizuje kolejną edycję spacerów z przewodnikiem pn. „Przewodnik czeka. Poznaj Łowicz z przewodnikiem PTTK”. Akcja kierowana jest do turystów i mieszkańców miasta.
Podczas cotygodniowego spaceru turyści, będą mieli okazję poznać najciekawsze zabytki Łowicza oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z tematem danego spaceru. Każdy ze spacerów prowadzi inny przewodnik.

Pierwszy spacer odbędzie się, 3 lipca i rozpocznie się o godz. 13:0) sprzed siedziby PTTK, mieszczącej się w kamienicy „napoleońskiej” przy Starym, Rynku 3. Kolejny za tydzień, według harmonogramu.

Spacery z przewodnikiem są bezpłatne i trwają około 2 godzin. Realizowane są w ramach zadania publicznego, finansowanego z budżetu Gminy Miasta Łowicz.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]