Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Przedszkola, żłobki

Adres:
99-400 Łowicz, ul. Księżacka 26
Nr telefonu:
46 837 53 03
Fax:
46 837 53 03
E-mail:
WWW:
Przyjęta misja/strategia działania placówki, główne kierunki itp.:
  • integrowanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych podczas codziennego, wspólnego przebywania;
  • realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego i przygotowanie dzieci do nauki w szkole podstawowej;
  • wspieranie dzieci w rozwoju, w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań;
  • edukowanie dzieci, rodziców i pracowników w duchu promocji zdrowia;
  • obejmowanie wychowanków z niepełnosprawnościami zajęciami rewalidacyjnymi, obejmowanie dzieci pomocą psychologiczno- pedagogiczną oraz zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju.
Dane organizacyjne:
  • liczba dzieci - 120, w tym 27 dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego
  • liczba oddziałów - 6
  • liczba etatów pedagogicznych - 24
  • liczba etatów niepedagogicznych - 13
Kilka zdań nt., co wyróżnia placówkę, z czym przedszkole jest identyfikowane w środowisku lokalny: Przedszkole integracyjne to placówka wyjątkowa - tu bawią się i uczą razem dzieci niepełnosprawne i ich sprawni rówieśnicy. To tu dzieci zdolne spotykają się w codziennej pracy z kolegami o mniejszym potencjale zdrowotnym, intelektualnym lub ruchowym. Jest to jedyna w powiecie łowickim instytucja integracyjna, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne w wieku przedszkolnym z terenu miasta Łowicza i  powiatowych gmin.

W każdym oddziale zatrudnionych jest trzech nauczycieli- dwóch prowadzących z wykształceniem z zakresu wychowania przedszkolnego i jeden wspomagający z wykształceniem w obrębie pedagogiki specjalnej.

W przedszkolu pracuje pięciu specjalistów- psycholog, logopeda, rehabilitant, muzykoterapeuta oraz terapeuta pedagogiczny.

Od roku 2014 jedna z grup przedszkolnych realizuje działania w oparciu o elementy pedagogiki Marii Montessori- dotyczy to zarówno programu edukacyjnego jak również aranżacji wnętrza sali zajęć. Nauczyciele rozwijają zainteresowania dzieci poprzez proponowanie i wdrażanie bezpłatnych zajęć dodatkowych (zabawa w taniec- zajęcia taneczne, akademia zdrowych stóp- ćwiczenia korekcyjne stóp dla wszystkich dzieci, zajęcia przyrodniczo- ekologiczne, spotkania z pedagogiką Marii Montessori, język angielski i wiele innych) oraz innowacji i programów własnych.

Przedszkole jest placówką promującą zdrowie. Od IX 2014 r. jest członkiem Wojewódzkiej Łódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Od wielu lat organizujemy dla dzieci zajęcia przyrodniczo- ekologiczne z wykorzystaniem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (projekty: „EKO-KSIĘŻAK- żyjemy eko pod świerkami” (2017), „ŁOWICKI EKOLOG- przedszkolaki dbają o środowisko” (2011), „EKOPRZEDSZKOLAK- żyj z przyrodą w zgodzie” (2010) oraz ogródek dydaktyczny „LEŚNA ALEJA POD ŚWIERKAMI” (2914).

Realizowane programy edukacyjne (rządowe) dla dzieci:
SZKLANKA MLEKA
WARZYWA I OWOCE W SZKOLE I PRZEDSZKOLU
ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
MAMO TATO WOLĘ WODĘ
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]