Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 lipca 2021
Członkowie i przewodnicy łowickiego oddziału PTTK, kolejny raz, promowali Łowicz i Ziemię Łowicką w programach telewizyjnych. Można ich było zobaczyć m.in. w programie „Budzi się ludzi”, audycji porannej TVP3 Łódź.
Przewodnik Zdzisław Kryściak opowiadał o ciekawostkach związanych z trójkątnym, Nowym Rynkiem na którym stał niegdyś renesansowy ratusz miejski z trzykondygnacyjna wieżą. Zachęcał również do o odwiedzania Muzeum Guzików w Łowiczu, w którym prezentowane są unikatowe zbiory m.in. guzikami polskich noblistów, prezydentów i dostojników Kościoła, ludzi ze świata nauki, literatury, kultury, sportu i polityki.

W tym samym programie kajakarze z Klubu Turystyki Kajakowej „Tratwa”, działającego przy łowickim PTTK, promowali walory turystyczne i przyrodnicze rzeki Bzury. Przewodniczka i instruktorka kajakarstwa Agnieszka Walczak-Caban przypominała o bezpieczeństwie na wodzie i zaletach kajakarstwa turystycznego. Efekty tych nagrań można było obejrzeć w miniony weekend o godz. 10.00.

W nagraniu innego programu pn. „City Break” – audycji Telewizji Kutno, przybliżającej ciekawe turystycznie i historycznie miejsca w regionie, wziął udział przewodnik Jacek Rybus. Tematem odcinka był Skansen w Maurzycach.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku i wspólnej wędrówki po Skansenie w Maurzycach:
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=193716925900140

Jak widać na powyższych przykładach członkowie i przewodnicy PTTK nie tylko oprowadzają wycieczki czy organizują rajdy turystyczne, ale również dbają o właściwą promocję Łowicza i Ziemi Łowickiej.

Fot: Klub Turystyk Kajakowej „Tratwa” i Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]