Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
31 maja 2021
W maju obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. W związku tym dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki. Zajęcia prowadziła pielęgniarka zatrudniona w placówce, która opowiadała dzieciom o tym nie łatwym ale bardzo ważnym i pożytecznym zawodzie.
W czasie spotkania zaprezentowała ona również podstawowe narzędzia pracy pielęgniarki, które wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Mogły one obejrzeć nie tylko obejrzeć zawartość apteczki pierwszej pomocy ale również założyć stetoskop oraz spróbowa zaopatrzyć plasterkami fikcyjne rany, narysowanemu misiowi.

Kto wie, czy wśród dzieci nie zrodziła się pasja pielęgniarstwa? O tym przekonamy się w przyszłości.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]