Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
28 lutego 2014
Muzeum w Łowiczu zachęca do oglądania wystawy pt. „W labiryncie barw”, prezentującej malarstwo łowickiego artysty plastyka Jerzego Dołhania. Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad 50 prac, ukazujących piękno kwiatów i pejzażu, a także świat abstrakcji. Szczególnie urzekające są kapliczki w otoczeniu wiejskiego krajobrazu. Większość prac powstała w ostatnim czasie. Prace w muzeum, można oglądać do 23 marca 2014 r.
Jerzy Dołhań ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, następnie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). W latach 1975 – 2000 projektant i dekorator w Zakładach Przemysłu Pończoszniczego „Syntex” w Łowiczu.

Nauczyciel plastyki w Szkole Pijarskiej, wykładowca historii sztuki w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. W latach 1999 - 2012 kierował ośrodkiem Warsztat Terapii Zajęciowej w Parmie. Prowadzi zajęcia plastyczne z grupą dzieci „Akwarelki” działającą przy Łowickim Ośrodku Kultury.

Zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, grafiką. Zainteresowanie twórcze Jerzego Dołgania są szerokie. Jego prace przedstawiają pejzaże w różnych porach roku (malowane z natury bądź odtwarzane z fotografii), martwe natury. Tworzy również prace abstrakcyjne.

Stosuje zróżnicowaną kompozycję oraz gamę kolorystyczną – od chłodnych zieleni, błękitów w pejzażach, po zdecydowaną czerwień w pracach nieprzedstawiających.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]