Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 listopada 2021
Ponad 500 zdjęć zabytków i innych miejsc, w tym krajobrazów ukazujących Łowicz i Ziemię Łowicką można znaleźć w Fotorepozytorium, stworzonym przez łowickiego fotografa Michała Grzejszczaka. Platforma ta umożliwia korzystanie z uporządkowanej bazy zdjęciowej, którą tworzą wysokiej jakości materiały fotograficzne z których można korzystać na warunkach niekomercyjnych m.in. w celach edukacyjnych, kulturalnych, społecznych.
Serwis według założeń ma charakter otwarty tzn. każdy może za jego pośrednictwem udostępnić swoje zdjęcia innym użytkownikom na otwartej licencji, po weryfikacji dokonywanej przez moderatorów witryny zgodnie z jej Regulaminem. Wszystkie zdjęcia będą opatrywane znakiem wodnym projektu i cyfrową informacją o autorze.

Pomysłodawcą projektu i wykonawcą strony internetowej Fotorepozytorium jest Krystian Cipiński Fotorepozytorium znajduje się pod adresem internetowym www.fotorepozytorium.pl Zachęcamy do korzystania.

Zadanie zrealizowane zostało przez Stowarzyszenie „Łączy nas Łowicz” przy dofinansowaniu w ramach konkursu „Małe Granty 2021”, organizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]