Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 maja 2018
Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w niedzielę 27 maja 2018 r. na Błoniach przez Urząd Miejski w Łowiczu swoją ofertę zabawy dydaktycznej przygotował dla dzieci i dorosłych także Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zaprosił do gry planszowej autorstwa Karola Rybackiego „Podróż po Łowiczu z przeszkodami”. Pokonywanie tych „przeszkód” stanowiło dla grających często niespodziankę i stało się zachętą do poznania historii miasta.
Piknik Rodzinny, związany z obchodami Dnia Dziecka, połączony był także z kolejnym już „Marszem dla życia i rodziny”, a miejscem ich wspólnego świętowania były łowickie Błonia w okolicy muszli koncertowej. Tam czekało na rodziny, głównie dzieci, wiele atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie, przejażdżki konne, konkursy sprawnościowe, rywalizacje rowerowe.

Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował cztery stanowiska z dużymi planszami gry towarzyskiej „Podróż po Łowiczu z przeszkodami”, przy której w godzinach 14.00-17.00 zagrało łącznie 40 osób: dzieci, dorosłych, rodzin wielopokoleniowych. Nawet trudne, nie tylko dla dzieci, pytania z tej gry np. o „Macierz Szkolną”, „koszary Szeptyckiego”, „Muzeum Tarczyńskiego” czy „końskie targowisko” zadawano tak, by z pomocą prowadzących grę pań i opiekunów mogły one znaleźć odpowiedź na przygotowanym planie miasta lub narysować ją kolorową kredą na chodniku.

Miło było słyszeć słowa uznania od rodziców, że świetnie spędzili czas i dowiedzieli się tylu ciekawostek o swoim mieście. Uczestnikom wręczano nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Łowiczu. Nie zabrakło też cukierków i gadżetów rozdawanych przez samego Burmistrza Miasta Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]