Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Gastronomia

Adres:
99-400 Łowicz, ul. 3 Maja 8
Nr telefonu:
(+48) 46 837 83 51
Pizzerii w Łowiczu jest bardzo wiele, ale ta jest szczególna. Nie tylko ze względu na niepowtarzalny klimat wnętrza, ale również dzięki serwowanej pizzy. W 2013 r. Pizzeria zajęła 1 miejsce w konkursie na najlepszą łowicką pizzę, organizowanym przez portal internetowy www.lowicz24.eu.

Wnętrze lokalu stylizowane jest na chatę łowicką. Błękitne ściany zdobią kolorowe, łowickie wycinanki oraz sprzęty codziennego użytku, które już dawno odeszły w zapomnienie. Lokal dysponuje przestronną salą, a także bardzo przyjemnym w porze letniej, dużym ogródkiem pełnym kwiatów. Jest on również stylizowany elementami łowickiej wsi.

Pizzeria mieści się przy jednej z głównych i reprezentacyjnych ulic miasta, jaką pełni ulica 3 Maja. Prowadzi ona ze Starego Rynku do dworca kolejowego PKP i na odwrót. Oprócz wyśmienitej pizzy lokal poleca również różnego rodzaju dania włoskie, sałatki, desery oraz drinki.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]