Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 czerwca 2016
26 maja 2016 r. przypadał Dzień Matki - święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Pamiętały o nim dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, które specjalnie dla swoich mam, przygotowały występ artystyczny. Składał się on z dwóch piosenek pt. „Choć mam rączki małe” i „Chodzi Zosia po lace” oraz wierszyków „Mamo, mamo” i „Moja mama jest jak wiosna”.
Występ bardzo podobał się mamom, czego dowodem były wielkie brawa dla maluchów. Pomimo tremy jaka towarzyszyła występowi, dzieci poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie każda z mam otrzymała od swoich pociech ręcznie wykonane laurki.

Był to pierwszy w tym roku, tak poważny występ małych mieszkańców Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]