Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 czerwca 2016
26 maja 2016 r. przypadał Dzień Matki - święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Pamiętały o nim dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, które specjalnie dla swoich mam, przygotowały występ artystyczny. Składał się on z dwóch piosenek pt. „Choć mam rączki małe” i „Chodzi Zosia po lace” oraz wierszyków „Mamo, mamo” i „Moja mama jest jak wiosna”.
Występ bardzo podobał się mamom, czego dowodem były wielkie brawa dla maluchów. Pomimo tremy jaka towarzyszyła występowi, dzieci poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie każda z mam otrzymała od swoich pociech ręcznie wykonane laurki.

Był to pierwszy w tym roku, tak poważny występ małych mieszkańców Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]