Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 listopada 2021, 11:00
Miejsce: przed Muzeum w Łowiczu


Paweł Pięta zaprasza do udziału Rajdzie Pieszym pn. „Urodziny u Chełmońskiego”, którego celem jest uczczenie rocznicy urodzin, tego wyjątkowego i związanego z ziemią łowicką, artysty. Rajd dobędzie się w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Trasa prowadzić będzie z Łowicza (spotkanie przed Muzeum w Łowiczu o godz. 11:00) do Boczek Chełmońskich (miejsca urodzenia artysty). Na uczestników czekają liczne atrakcje. Wśród nich konkurs wiedzy o życiu i twórczości malarza z nagrodami, występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”, degustacja tortu oraz potańcówka!

Zapisy oraz dodatkowe informacje na stronie http://urodzinyuchelmonskiego.pl/

Liczba miejsc ograniczona!

Projekt „U Chełmońskiego na urodzinach” realizowany jest w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021-2023 Edycja 2021 realizowanego przez Centrum OPUS finansowanego przez NIW – CRSO ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]