Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 listopada 2021, 11:00
Miejsce: przed Muzeum w Łowiczu


Paweł Pięta zaprasza do udziału Rajdzie Pieszym pn. „Urodziny u Chełmońskiego”, którego celem jest uczczenie rocznicy urodzin, tego wyjątkowego i związanego z ziemią łowicką, artysty. Rajd dobędzie się w niedzielę, 7 listopada 2021 r. Trasa prowadzić będzie z Łowicza (spotkanie przed Muzeum w Łowiczu o godz. 11:00) do Boczek Chełmońskich (miejsca urodzenia artysty). Na uczestników czekają liczne atrakcje. Wśród nich konkurs wiedzy o życiu i twórczości malarza z nagrodami, występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”, degustacja tortu oraz potańcówka!

Zapisy oraz dodatkowe informacje na stronie http://urodzinyuchelmonskiego.pl/

Liczba miejsc ograniczona!

Projekt „U Chełmońskiego na urodzinach” realizowany jest w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021-2023 Edycja 2021 realizowanego przez Centrum OPUS finansowanego przez NIW – CRSO ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]