Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 stycznia 2015
86 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego w ramach ogólnopolskiej akcji „100 turniejów dla Jerzego”, podczas łowickiego 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach minionych, chętnych do gry w „ping ponga” nie brakowało. W turnieju, który się odbył, 10 stycznia 2015 r. w hali OSiR przy ul Jana Pawła II, zagrać mógł każdy.
Turniej rozegrano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne i open. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Artur Frontczak z Kunowic (I miejsce). Drugie miejsce na podium zajęła, co ciekawe, jego siostra Magdalena Frontczak. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Łączkowski z Rawy Mazowieckiej, a czwarte Bartosz Kozłowski z Łowicza.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Gierach z Rawy Mazowieckiej. Drugie miejsce zajął Michał Szczepanek z Łowicza, a trzecie Mateusz Selerski z Budki Piaseckiej. Czwarte miejsce wywalczył Szymon Kędzia z Aleksandrowa Łódzkiego.

W kategorii open zwyciężył Jakub Gierach LUMKS Dwójka Rawa Mazowiecka pokonując Daniela Świerczyńskiego z UKS Fungis Maków. Trzecie miejsce zdobył Paweł Stopiński ze Skierniewic, grający na co dzień w lidze niemieckiej, przed Jakubem Wąsickim z ŁTSR Buczek.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego i dyrektora OSiR-u Zbigniewa Kuczyńskiego. Wręczone zostały również nagrody specjalne dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Sędzią głównym turnieju był jego pomysłodawca i organizator Arkadiusz Podsędek. Współorganizatorami turnieju był, Urząd Miasta w Łowiczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UMKS „Księżak”.